Aktualności firmy

MAJ 2012 – Vetdiagnostica negocjuje w Brukseli dofinansowanie projektu badawczego wartości 1,3 mln euro.

Vetdiagnostica uczestniczy w ostatnich rozmowach negocjacyjnych w sprawie projektu badawczego w REA (Research Executive Agency) przy Komisji Europejskiej w Brukseli. Projekt dotyczy wpływu substancji bioaktywnych podawanych in-ovo i do paszy na status mikrobiologiczny i wyniki produkcyjne brojlerów kurzych i trzody chlewnej. W projekcie biorą udział cztery przedsiębiorstwa i trzy ośrodki badawcze z Europy.

Vetdiagnostica będzie realizowała badania mikrobiologiczne, serologiczne i molekularne.

Zainteresowanie tematem ze strony Vetdiagnostica wynika z konsekwentnej realizacji celu firmy, jakim jest obniżenie ilości używania antybiotyków w produkcji zwierzęcej.


MAJ 2012 – Vetdiagnostica ma swojego przedstawiciela na konferencji firmy MSD

Joanna Frischke-Krajewska, lekarz weterynarii Vetdiagnostica, przedstawi problematykę profilaktyki choroby Gumboro i wyznaczania optymalnej daty szczepienia na podstawie własnych doświadczeń terenowych.

Zagadnienie monitoringu serologicznego szczególnie zajmuje Joannę Frischke-Krajewską, dlatego tym bardziej zapraszamy do wysłuchania tego interesującego wykładu.


Luty 2012 – Laboratorium Vetdiagnostica dzięki Real Time PCR wykrywa Salmonellę w 12 godzin!

Vetdiagnostica, w celu usprawnienia usług swojego laboratorium, kupuje urządzenie do badania bardzo szybką, a zarazem bardzo dokładną metodą Real Time PCR.

Dzięki temu możemy wykryć pałeczkę Salmonelli w mięsie w niespełna 12 godzin, a serotypy S. Enteritidis i S.Typhimurum w dwie godziny!

Nasze testy są nie tylko zatwierdzone do badania żywności czy paszy, ale również do badania materiału klinicznego, m.in. kału.


Kwiecień 2011 – Vetdiagnostica zaczyna współpracę ze znaną firmą genetyczną i rozbudowuje swoją siedzibę

Na początku roku Vetdiagnostica podpisuje umowę ze światową firmą genetyczną AVIAGEN EPI na świadczenie usług weterynaryjnych dla pierwszych w Polsce stad kur hodowlanych prarodzicielskich linii ROSS.

W połowie roku Vetdiagnostica oddaje do użytku jeden z najnowocześniejszych obiektów pod usługi laboratoryjne. Budynek o powierzchni 380 mkw. został zaprojektowany i wybudowany od podstaw tak, aby spełniał najwyższe wymagania stawiane tego typu obiektom.